Zvažujete  opustiť  klasické zamestnanie a hodláte sa pustiť do vlastného podnikania? Na začiatok si musíte ujasniť, kde chcete aby sa sídlo spoločnosti nachádzalo. Ako a kde vybrať sídlo spoločnosti na rok 2020 a prečo záleží na jeho výbere

Ako zvoliť správne sídlo spoločnosti?

Sídlo firiem slúži predovšetkým pre zápis obchodného registra, zároveň však aj  ako kontaktná adresa pre následnú komunikáciu s úradmi, zákazníkmi a klientmi. Zapísať do obchodného registra právnickú osobu bez sídla firmy nie je možné. Je potreba na to myslieť , keď budete v roku 2020 zakladať svoju vlastnú firmu.

Sídlo firmy musí byť na rok 2020  platné a musíte k nemu doložiť potvrdenie k jeho užívaniu. Máte niekoľko možností pri voľbe jeho adresy.

  1. Adresa vo vlastných alebo prenajatých kancelárskych priestoroch
  2. Na adrese vášho bydliska
  3. Virtuálna kancelária

Priestory na prestížnej adrese

Adresa spoločnosti dokáže v rozhodovacom procese zákazníka zohrať významnú úlohu. Ak sa Vaša adresa bude nachádzať v malej dedinke, nemusí to pôsobiť dobre. To zároveň platí nie len v prípade zákazníkov , ale  investorov a obchodných partnerov taktiež nalákate skôr na prestížnu adresu vo veľkých mestách ako Praha, Brno či Ostrava.

Nižšie náklady s virtuálnou kanceláriou

Narozdiel od fyzickej kancelárie je virtuálne sídlo firmy oveľa lacnejšie. Za 11€ mesačne v rámci virtuálneho sídla firmy tak získate prestížnu adresu a príjemné miesto pre stretávanie s klientmi. Prenajať je možné aj nadštandardne vybavenú kanceláriu so všetkým, čo by ste k práci mohli potrebovať. Výhodou takejto kancelárie je, že  zaplatíte až vo chvíli, keď ju budete potrebovať.

Prevzatie pošty a rezervácia

U nás máte istotu  kancelárie vo vlastnej nehnuteľnosti, ktorej je súčasťou  vždy aj recepcia. Ste tak obratom informovaný o prijatí pošty prípadne odkazu, zároveň  zásielku pre poslať, kam budete potrebovať.

Nehľadiac na to v čom podnikáte zaslúžite si reprezentatívne sídlo. Radi Vám so všetkým v prípade presunu svojho sídla v roku 2020 poradíme. Správu dátovej schránky prípadne vybavovanie hovorov tak prenechajte vašej virtuálnej asistentke.