V tomto článku sa pozrieme na to, prečo je Bratislava ideálnym miestom pre virtuálne sídlo Vašej spoločnosti. Bratislava, je hlavným centrom podnikania na Slovensku a štatisticky tu vzniká jedna tretina všetkých nových podnikateľských subjektov ročne. Predovšetkým spoločnosti s ručením obmedzeným. Veľké množstvo týchto spoločností využije práve možnosť virtuálneho sídla. Bratislava je ideálnym miestom pre využitie virtuálneho sídla najmä z nasledujúcich dôvodov:

  • Epicentrum diania

Bratislava je tzv. srdcom všetkého diania na Slovensku. Je tu silný dopyt po službách, sídlia tu nemalé spoločnosti, ktoré majú pobočky po celom Slovensku a je tu najviac podnikateľských príležitostí prirodzene. Ak ste sa rozhodli ponúkať nejaké služby je hlavné mesto ideálnym riešením.

Hlavné mesto je sídlom väčšiny úradov a inštitúcií a je taktiež stredobodom pozornosti z pohľadu trhu. Úrady sú takpovediac po ruke a nemusíte cestovať dlhé vzdialenosti, čo považujeme za značnú výhodu.

 

  • Lukratívna adresa

Ďalším benefitom, prečo využiť služby virtuálneho sídla v Bratislave je získanie lukratívnej adresy podnikania. Samotné sídlo spoločnosti v Bratislave na zaujímavej adrese navodzuje dobrý prvý dojem voči novým obchodným partnerom. Najviac prestížne sú adresy v samotnom centre mesta a poukazujú na to, že spoločnosť je seriózna a nesídli niekde na okraji mesta. Najviac vyhľadávaná časť mesta je Staré mesto, ktoré už na prvý pohľad znie prestížne. Alternatívou môžu byť adresy na známych a vyhľadávaných obchodných, administratívnych a kancelárskych komplexov.

 

  • Anonymita

Benefitom je rozhodne zostať v anonymite, a to využívajú najmä podnikatelia z menších miest, ktorí nechcú byť na očiach a rozhodnú sa zvoliť za virtuálne sídlo Bratislavu. Pri obrovskom počte spoločností sídliacich v hlavnom meste je omnoho nižšia šanca kontroly z nejakého úradu v porovnaní z menším mestom. Platí to najmä v prípade ak sa spoločnosti podarilo rýchlo vyrásť a tak pútate pozornosť daňového úradu. V hlavnom meste pri plnení všetkých povinností včas, sa to pri veľkom množstve spoločnosti nestane.

 

  • Minimalizácia finančných prostriedkov

Ak sa podnikateľ rozhodne mať sídlo spoločnosti v domácom prostredí, finančné náklady sú nulové alebo len minimálne. Ak si však porovnáme kancelárske priestory na prenájom s alternatívou virtuálneho sídla tak čísla hovoria jasne. Najlacnejšie malé kancelárie v Bratislave je veľmi ťažko zohnať do sumy 200 – 300 eur pri neatraktívnom priestore na okraji mesta. V prípade sídla na lukratívnejšej adrese treba počítať s vyššími nákladmi na prenájom a to vo výške priemerného mesačného platu. Zriadenie virtuálneho sídla je v tomto prípade najlepší variant, ktorý Vám ušetrí finančné prostriedky niekoľkonásobne.

 

  • Množstvo ponúk a možností

Tento dôvod môžeme považovať za výhodu ale zároveň aj nevýhodu. Bratislava ako epicentrum diania a mnohými príležitosťami na Slovenku, ma vysokú konkurenciu spoločností, ktoré sa zaoberajú poskytovaním virtuálnych sídiel. Je vysoká, no neprehľadná ponuka zároveň. Na trhu sa objavujú aj neseriózne lacné spoločnosti virtuálnych sídiel, ktoré sa snažia nalákať nových klientov, čo môže viesť k zdieľaniu adresy s tisíckami ďalších spoločností a teda môže nastať nestabilita poskytovania virtuálneho sídla do budúcnosti.