Rozmýšľate nad tým, že si chcete založiť vlastnú spoločnosť? Táto možnosť vyzerá byť zaujímavá, keďže ste si pánom svojho času a sami sa môžete rozhodnúť, kde Vaše podnikateľské aktivity budú smerovať. Ak ste už naklonený tejto možnosti, no stále hľadáte potrebnú dávku odvahy, dáme Vám odporúčanie. Konajte. „Je lepšie niečo vyskúšať a keď to nepôjde, tak sa z toho poučiť, než celý čas nerobiť nič.“ Tento citát podchádza od zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga a dúfam, že som Vás aj týmto citátom povzbudil k realizácii podnikania.

Čo je potrebné mať pri začínaní podnikania?

Odhodlanie. Existuje mnoho článkov, ktoré odporúčajú ako správne začať podnikať. V súčasnosti je veľmi populárne, že úspešní ľudia, vstanú o 5 ráno, idú si zabehať, snažia sa dodržiavať zdravé stravovanie a rôzne iné veci. Ak sa rozhodnete pre takýto spôsob života, tak Vám gratulujem. Ale ak Vám chýba odhodlanie začať podnikať žiaden beh ani zdravé jedlo Vás k tomu neprinúti. Myslím si, že to v sebe určite máte, ak áno, tak sa poďme pozrieť na 3 spôsoby, ako rýchlo založiť spoločnosť.

Ťažký začiatok

Ak sa rozhodnete začať podnikať zo dňa na deň, môže to byť na začiatku jedno z vašich najrýchlejších úkonov pri začínaní podnikania. Niekoľko dní Vám možno zaberie štúdium jednotlivých zákonov a potom sa musíte pripraviť na maratón chodenia po úradoch a po dlhých hodinách čakania v radoch sa možno aj potešíte, že aj na Vás má úradník čas. Možno si pomyslíte, že stratíte čas ale aspoň ušetríte určitú sumu peňazí. Nemusí to byť celkom tak. Ak sa rozhodnete pre nákup ready made spoločnosti a spočítate zisky, ktoré by ste mohli získať počas podnikania namiesto chodenia po úradoch, tak možno zistíte, že chodenie po úradoch nebola Vaša najlepšia voľba.

Rozhodnite si pre nákup ready made spoločnosti

Čo to vlastne ready made spoločnosť je? Zjednodušene povedané je to už predpripravená spoločnosť, na to, aby ste už mohli okamžite začať podnikať. Môžeme ju označiť aj za polotovar, ktorý čaká na to aby ste mu vdýchli život. Ak sa bojíte, že si kúpite spoločnosť, ktorá nemala v minulosti práve najlepšiu povesť, tak Vám ručíme, že predávaná spoločnosť, je nová a nikto pred tým prostredníctvom nej nevykonával podnikateľskú činnosť. Takéto spoločnosti má v ponuke aj firma eTuls, odporúčame si pozrieť stránku a dostanete informácie, ktoré Vás zaujímajú.

Aká je zlatá stredná cesta?

Jednou z ďalších z možností, ktorú označujeme za zlatú strednú cestu aj založenie spoločnosti na kľúč. Aj takéto možnosti ponúka firmy eTuls s.r.o.. Takýto proces začína u nás v kancelárii, kde nám uchádzač nadiktuje svoje podmienky ako názov firmy, výška základného imania, sídlo firmy, ustanovenie konateľa a ďalšie.

Následne sa o všetko už postaráme. Naši pracovníci zabezpečia všetku administratívu aj chodenie po úradoch. A čo vy? Vy sa môžete venovať Vášmu podnikateľskému plánu alebo môžete ešte zarábať peniaze v existujúcej práci. Môžete sa rozhodnúť pre každú z vyššie spomínaných možností, všetko záleží iba na Vás. Ak sa rozhodnete pre založenie spoločnosti, musíte si uvedomiť, že každý tento krok z Vás urobí podnikateľa. Správni obchodníci sa nezaoberajú tým, ako môžu ušetriť, ale ich najvyšším cieľom je zarábanie peňazí.