Aké živnostenské oprávnenie potrebujem v USA? Odpoveď je, že ak chcete podnikať v USA tak obvykle žiadne. Výnimkou sú holiči, automechanici a iné osobné služby. Napríklad, ak si chcete založiť LLC v USA (napr. LLC v Delaware, LLC v Nevada alebo LLC v California) a predávať softvér alebo aplikácie cez Apple AppStore, Android Store cez Vašu online stránku alebo osobným predajom, tak nepotrebujete pre LLC vybavovať živnosť. To isté platí ak si chcete založiť Ltd., alebo založiť Inc. alebo založiť Corp, pričom Inc. a Corp je to isté ako Ltd., t.j. ide len o iné označenie úplne rovnakého typu spoločnosti.

Ak predávate alebo obchodujete v USA, tak Vám zvyčajne stačí len založiť si LLC a začať obchodovať alebo predávať. Činnosti, ktoré zvyčajne vyžadujú oprávnenia od miestnych orgánov sú automechanici, inštalatéri, elektrikári, stavbári, exekútori, poisťovací agenti, realitní makléri, a každý, kto poskytuje osobné služby (t.j., holiči, kozmetici, lekári a zdravotné sestry).

V USA sú tri druhy orgánov: federálne, štátne a obecné (mestské). Vydávanie živností v USA a živnostenských oprávnení v USA je väčšinou záležitosťou štátnych orgánov, t.j. táto kompetencia nepatrí federálnym orgánom.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky ohľadom podnikania v USA, obchodovanie v USA alebo odovzdávanie v USA, tak nás neváhajte kontaktovať.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom víz do USA, zelenej karty do USA alebo emigrovania do USA, prosím preštudujte si informácie na našej stránke a kontaktujte skúsených odborníkov pre oblasť víz do USA na kontaktnom formulári na tejto stránke.

Firma v USA

Nestrácajte čas a peniaze

Založenie firmy v USA od 490€ + výber existujúcich firiem
Firma v USA